Edukacja muzyczna z muzykoterapią – rozwiń pasję i zdobądź perspektywy zawodowe

Wykształcenie pedagogiczne otwiera przed absolwentem wiele możliwości – dzięki temu może wybrać dalszą ścieżkę kariery zawodowej, kierując się własnymi zainteresowaniami. Jeśli Twoją pasją jest muzyka i jesteś osobą pełną empatii oraz chęci do przekazywania wiedzy, studia podyplomowe na kierunku edukacja muzyczna z muzykoterapią są właśnie dla Ciebie.

muzyko terapia

 

Jakie możliwości otwiera edukacja muzyczna z muzykoterapią?

Edukacja muzyczna w połączeniu z muzykoterapią poszerzy Twoje perspektywy zawodowe. Przede wszystkim dlatego, że już po ukończeniu studiów podyplomowych, uzyskasz kwalifikacje do nauczania muzyki w szkołach, świetlicach, ośrodkach oświatowo-wychowawczych, placówkach kulturalno-oświatowych lub prowadzenia kół zainteresowań w zakresie muzyki. Jednak nauczanie nie jest jedyną możliwością – jako absolwent studiów podyplomowych zdobędziesz kompetencje niezbędne również do tego, by zajmować się rehabilitacją i praktyką prozdrowotną za pomocą muzyki. Możesz pracować w zespołach terapeutycznych lub placówkach służby zdrowia. Ponadto zdobyta wiedza i umiejętności pozwolą prowadzić Ci własną działalność – czy to artystyczną, upowszechniającą kulturę muzyczną w społeczeństwie, czy związaną z muzykoterapią.

Czym dokładnie zajmuje się nauczyciel muzyki?

Ukończenie studiów podyplomowych na kierunku edukacja muzyczna z muzykoterapią daje Ci możliwość prowadzenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych z zakresu muzyki w szkołach podstawowych. Nauczyciel muzyki powinien zadbać o to, by uczniowie nabyli ogólną wiedzę i umiejętności określone w postawie programowej. Do jego obowiązków należy także rozwijanie muzycznej wrażliwości i muzykalności dzieci, wprowadzenie uczniów do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz kształtowanie odpowiednich wzorców i postaw przez sztukę. To zawód, który może przynieść wiele satysfakcji zaangażowanemu nauczycielowi – możesz prowadzić koła zainteresowań, obserwować talenty swoich podopiecznych i pokierować ich na odpowiednią ścieżkę rozwoju.

Czym dokładnie zajmuje się muzykoterapeuta?

Muzykoterapia polega na przywróceniu zdrowia lub poprawie funkcjonowania osoby chorej lub z zaburzeniami poprzez muzykę. Odpowiednio dobrane melodie mogą wpływać na ciśnienie tętnicze krwi, napięcie mięśni oraz ogólne psychiczne samopoczucie. To również często wybierany rodzaj terapii przez rodziców dzieci niepełnosprawnych. Ćwiczenia z instrumentami, śpiew i aktywność ruchowa są dla pacjentów rodzajem zabawy, która przynosi doskonałe efekty dla ich rozwoju. Muzykoterapeuta powinien być empatyczny, cierpliwy i przede wszystkim chętny do pomocy.

Czy warto wybrać kierunek edukacja muzyczna z muzykoterapią?

Zaoferowany przez Elpax kierunek łączy w sobie wiele zawodowych możliwości, jak praca w placówkach edukacyjnych, terapeutycznych lub prowadzenie własnej działalności. Wybór kierunku edukacja muzyczna z muzykoterapią to przede wszystkim rozwój – nie tylko zawodowy, ale także własnych umiejętności i zainteresowań. Praktyczne zajęcia umożliwią Ci zdobycie niezbędnej wiedzy, do tego, aby pomagać innym – poprzez poszerzanie ich wiedzy lub poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Wykorzystaj swoje predyspozycje i poszerz perspektywy zawodowe, wybierając studia podyplomowe w Elpax.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *