Kursy medyczne

Podwyższ swoje kwalifikacje zawodowe na kursach i szkoleniach

Nabór trwa

Masaż z elementami rehabilitacji ruchowej

Czas trwania:
80 godzin

Przeznaczony dla osób chcących nabyć umiejętności wykonywania masażu leczniczego, segmentarnego, izomerycznego.
Cena:
1200
zł/os.
Nabór trwa

Opiekun osób starszych

Czas trwania:
103 godzin

Przygotowanie uczestników kursu do wykonywania usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osób starszych
Cena:
950
zł/os.
Zapisy trwają

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Czas trwania:
6 godzin

Termin:
28 sierpień 2024 r. 

Celem kursu jest zdobycie wiedzy, jak i umiejętności praktycznych ratowania poszkodowanych na etapie przedlekarskim. Zajęcia w formie teoretycznej i praktycznej prowadzą lekarze medycyny oraz ratownicy medyczni.
Cena:
120
zł/os.
Zapisy trwają

Podstawy języka migowego

Czas trwania:
40 godzin

Kurs przeznaczony dla osób, które w swojej pracy mają kontakt z osobami niesłyszącymi i chcą poznać podstawowe słowa i zwroty
Cena:
700
zł/os.
zdjęcie

Twoją przyszłość powierz najlepszym i osiągnij sukces

W naszym szybko zmieniającym się świecie umiejętność dostosowania się do nowych warunków i trendów jest niezwykle istotna, szczególnie w życiu zawodowym.


Najlepszą formą dokształcania są kursy zawodowe. W wielu branżach doskonalenie zawodowe jest wręcz niezbędne, nie tylko by zdobywać sukcesy, ale nawet aby nie wypaść z obiegu i utrzymać się na rynku pracy. Firmy organizujące kursy doszkalające prześcigają się w konstruowaniu ofert.

Dokumenty do pobrania

* W przypadku chęci zapisu w tradycyjny sposób zachęcamy do pobrania z poniższych linków dokumentów rekrutacyjnych, wypełnienia ich i dostarczenia ich do siedziby Elpax.

Masz pytania? Napisz do nas!


Bytom, ul. Łużycka 11

Kursy medyczne

Na polskim rynku pracy istnieje niewiele branż, które mogą pochwalić się relatywnie stabilnym i pewnym zatrudnieniem. Co ciekawe, jedną z nich jest branża medyczna, która wciąż notuje poważny deficyt kadrowy. Kursy medyczne to z pewnością za mało, by stać się np. lekarzem lub pielęgniarką, ale wystarczająco dużo, by móc związać swą karierę z branżą medyczną.

Kurs – droga do wielu specjalizacji

Osoby zdające kursy medyczne mogą liczyć stabilną pracę w służbie zdrowia. W ostatnich latach bardzo popularne są kursy na rejestratorkę w przychodniach i szpitalach. Co prawda większość z tych kursów trwa zaledwie kilkadziesiąt godzin, ale jest to wystarczająco dużo, by móc zapoznać się ze specyfiką pracy w służbie zdrowia. W ramach kursów można też nauczyć się podstawowych technik masażu, a także zostać opiekunem osób starszych. Jeśli umiejętności te powiąże się np. z innymi kwalifikacjami (np. znajomością języka angielskiego), to można liczyć na całkiem solidny i dobrze płatny zawodowy start.

Wiedza praktyczna, która pomaga

Co ciekawe, wszechstronność kursów o charakterze medycznym może pomóc w wielu innych, zawodowych specjalizacjach. Dla przykładu, kurs pierwszej pomocy przedmedycznej to świetna propozycja dla osób, które nie tylko chcą zostać ratownikami medycznymi, ale też chcą zdobyć dodatkowe uprawnienia w swoich zakładach pracy. Świetnym pomysłem jest też nauka języka migowego, która z pewnością ułatwi pracę w ośrodkach specjalizujących się w pomocy osobom niedosłyszącym i głuchoniemym.

Dodatkowe umiejętności

Analizując program kursów medycznych można dojść do wniosku, że większość z nich jest posiada pewne punkty wspólne. Szczególny nacisk kładzie się w nich m.in. na:

  • podstawową wiedzę z zakresu anatomii,
  • umiejętności związane z pielęgnacją i rehabilitacją,
  • pierwszą pomoc przedmedyczną,
  • zajęcia praktyczne, realizowane pod okiem doświadczonych instruktorów.

Jak znaleźć dobry kurs?

Profesjonalne kursy o tematyce medycznej są realizowane na terenie całego kraju. Warto jednak podkreślić, że największe szanse na znalezienie stabilnej pracy mają mieszkańcy dużych aglomeracji. Śląsk to obszar, na którym działa nasz podmiot edukacyjny. Nasza siedziba znajduje się w mieście Bytom, do którego (ze względu na świetną komunikację) można szybko i łatwo dojechać. W związku z tym, jesteśmy otwarci na szkolenie osób pochodzących także i spoza ścisłej aglomeracji śląskiej.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących naszych usług edukacyjnych, chętnie odpowiemy na każde z nich. Zapraszamy do kontaktu!