Ucz się za darmo!

Zdobądź prestiżowy zawód Technika Bezpieczeństwa i Higieny Pracy

Zacznij pracę jako inspektor BHP.

Na tym kierunku poznasz metody pomiaru i analizy warunków pracy, szacowania ryzyka zawodowego, właściwej ergonomii na stanowisku pracy,

Ucz się za darmo!

Zdobądź ciekawy i satysfakcjonujący zawód Technika Masażysty

To jeden z najbardziej popularnych zawodów medycznych.

W naszej szkole, w tym w naszych dobrze wyposażonych pracowniach  nauczysz się m.in. wykonywać masaż leczniczy, sportowy oraz masaż w zdrowiu.

Ucz się za darmo!

Zdobądź pożądany na rynku pracy zawód Technika Farmaceutycznego

Technicy farmaceutyczni są  ogromnym, a wręcz niezbędnym wsparciem dla farmaceutów.

W aptekach statystycznie stanowią ponad połowę kadry. W naszej szkole przygotujemy Cię do pracy w tym zawodzie.

Wybierz interesujący Cię kierunek


Ucz się za darmo!

1. Terapeuta zajęciowy

Czas trwania:
2 lata
4 semestry

Forma kształcenia:
Wieczorowa

Branża:
Opieka zdrowotna (MED)

Pozwala na zdobycie wykształcenia potrzebnego do zatrudnienia jako terapeuta zajęciowy w szpitalach, szpitalach sanatoriach, zakładach pomocy społecznej.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

2. Technik Masażysta

Czas trwania:
2 lata
4 semestry

Forma kształcenia:
Wieczorowa

Branża:
Opieka zdrowotna (MED)

Pozwala na zdobycie wykształcenia potrzebnego do zatrudnienia jako członek zespołu rehabilitacyjnego w szpitalach, klinikach, zakładach rehabilitacyjnych, domach pomocy społecznej, gabinetach kosmetycznych itp. lub też samodzielnie świadczyć usługi dla potrzeb medycyny i sportu.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

3. Technik farmaceutyczny

Czas trwania nauki:
2,5 roku
5 semestrów

Forma kształcenia:
dzienna

Branża:
Opieka zdrowotna (MED)

Ten cieszący się dużym zainteresowaniem kierunek pozwala na zdobycie wykształcenia potrzebnego do zatrudnienia między innymi w aptekach, hurtowniach, sklepach zielarskich, sklepach ze sprzętem medycznym, czy też zakładach produkujących leki.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

4. Asystent osoby niepełnosprawnej

Czas trwania:
1 rok
2 semestry

Forma kształcenia:
zaoczna

Branża:
Pomoc społeczna (SPO)

Pozwala na zdobycie wykształcenia potrzebnego do zatrudnienia w placówkach służby zdrowia i organizacjach pozarządowych.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

5. Technik sterylizacji medycznej

Czas trwania:
1 rok
2 semestry

Forma kształcenia:
Zaoczna

Branża:
Opieka zdrowotna (MED)

Absolwent szkoły kształcącej w tym zawodzie powinien być przygotowany do wykonywania m.in. takich czynności jak: przeprowadzanie mycia, dezynfekcji i sterylizacji przy użyciu odpowiednich metod i urządzeń, kwalifikowanie sprzętu i wyrobów medycznych do procesów mycia, dezynfekcji i sterylizacji, prowadzenie dokumentacji mycia, dezynfekcji i sterylizacji.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

6. Opiekunka środowiskowa

Czas trwania:
1 rok
2 semestry

Forma kształcenia:
zaoczna

Branża:
Pomoc społeczna (SPO)

Pozwala na zdobycie wykształcenia potrzebnego do udzielania pomocy i świadczenia usług opiekuńczych na rzecz osób przewlekle chorych i samotnych zarówno w ośrodkach pomocy społecznej, jak i domach pogodnej starości, placówkach paliatywnych.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

7. Technik bezpieczeństwa i higieny pracy

Czas trwania:
1,5 roku
3 semestry

Forma kształcenia:
Zaoczna

Branża:
Ochrona i bezpieczeństwo osób i mienia (BPO)

Na tym kierunku poznasz m.in metody pomiaru i analizy warunków pracy, szacowania ryzyka zawodowego, właściwej ergonomii na stanowisku pracy,
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

8. Technik administracji

Czas trwania:
2 lata
4 semestry

Forma kształcenia:
zaoczna

Branża:

Ekonomiczno-społeczna (EKA)

 

Do głównych zadań technika administracji należy obsługa klienta w jednostkach administracji, sporządzanie dokumentów zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa , prowadzenie postępowań administracyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń biurowych oraz systemów informatycznych.
Cena:
Bezpłatnie
Ucz się za darmo!

9. Technik archiwista

Czas trwania:
2 lata
4 semestry

Forma kształcenia:
zaoczna

Branża:

Ekonomiczno-społeczna (EKA)

Praca dla dociekliwych, sumiennych i zorganizowanych
Cena:
bezpłatnie

Kto może podjąć naukę w szkole policealnej?

Szkoła policealna przeznaczona jest dla absolwentów szkół średnich – zarówno liceów jak i techników.

Ukończenie szkoły pozwala na zdobycie wymarzonego zawodu – uzyskanie kwalifikacji w różnorodnych kierunkach kształcenia. W zależności od kierunku kształcenia (zawodu) nauka trwa 1 rok (2 semestry) , 1,5 roku (3 semestry), 2 lata (4 semestry) lub 2,5 roku (5 semestrów).

Nauka kończy się uzyskaniem świadectwa ukończenia szkoły policealnej, trzeba jednak pamiętać, że aby ukończyć szkołę należy przystąpić do państwowego egzaminu zawodowego, który odbywa się pod koniec ostatniego semestru nauki.

obrazek

Dlaczego warto zapisać się do Elpax?


ikona

Nauka na wszystkich kierunkach jest BEZPŁATNA

ikona

Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym OKE, czyli nasi słuchacze zdają egzaminy w naszej szkole.

ikona

Panuje u nas  miła i przyjazna atmosfera

ikona

Zdawalność egzaminów to nawet 100 % na niektórych kierunkach.

ikona

Posiadamy własne pracownie na terenie szkoły.

Stawiamy na praktykę, więc przygotuj się na ciekawe zajęcia niekoniecznie w ławce!


Oprócz teorii, która oczywiście  jest bardzo ważna w procesie nauczania, stawiamy na zajęcia praktyczne, dzięki którym o wiele łatwiej jest nauczyć się i zrozumieć pewne zasady dotyczące  wykonywania danego zawodu. Masowanie, prace manualne, ważenie, przelewanie – między innymi takie czynności wykonujemy w pracowniach, które są na bieżąco doposażane. 

1

Gdzie odbywają się
zajęcia lekcyjne?

Wszystkie zajęcia teoretyczne oraz ćwiczenia odbywają się w siedzibie Szkoły – w salach lekcyjnych oraz pracowniach zawodowych.

Natomiast praktyki zawodowe organizujemy
we współpracy z placówkami o największej renomie
w swojej dziedzinie.

Platforma Edukacyjna
i nauka on-line

Dla naszych słuchaczy dostępna jest platforma edukacyjna, gdzie umieszczone są terminy zjazdów, plany zajęć, materiały dydaktyczne oraz istotne informacje dla danego kierunku nauczania.

Posiadamy również zaplecze dydaktyczne dla zajęć on-line i hybrydowego trybu nauki.

.

2

Szkoła policealna

Postaw na szybki rozwój i wybierz kierunek, który otworzy Ci drzwi do wykonywania wymarzonego zawodu. Podejmij naukę w szkole policealnej przeznaczonej dla absolwentów szkół średnich – liceów oraz techników. Ukończenie szkoły pozwoli spełnić marzenia związane ze ścieżką zawodową, zapewniając kwalifikacje w rozmaitych kierunkach kształcenia. W zależności od wyboru, nauka może trwać 1 rok (2 semestry), 1,5 roku (3 semestry), 2 lata (4 semestry) bądź 2,5 roku (5 semestrów). Końcowym etapem edukacji jest uzyskanie świadectwa ukończenia szkoły policealnej, jednak, aby ukończyć szkołę, trzeba przystąpić do państwowego egzaminu zawodowego. Jego termin przypada pod koniec ostatniego semestru nauki.

Dlaczego szkoła policealna Elpax jest tak chętnie wybierana przez ambitnych, pragnących się rozwijać, nastawionych na sukces ludzi? Przede wszystkim dlatego, że panuje tutaj niezwykle miła i przyjazna atmosfera, a nauka na wszystkich kierunkach jest darmowa. Warto również dodać, że jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym OKE, a to znaczy, że nasi słuchacze zdają egzaminy bezpośrednio w szkole. Zdawalność na niektórych kierunkach wynosi nawet 100%. Posiadamy własne pracownie na terenie szkoły, wykwalifikowaną kadrę, a oprócz oczywistej teorii, która także jest bardzo ważna podczas wykonywania zawodu, stawiamy głównie na praktykę. Dzięki zajęciom praktycznym uczniom jest o wiele łatwiej nauczyć się oraz zrozumieć zasady dotyczące wykonywania każdego z wybranych zawodów.

Kształcimy na następujących kierunkach: asystent osoby niepełnosprawnej, florysta, opiekun medyczny, opiekunka dziecięca, opiekunka środowiskowa, technik masażysta, technik administracji, technik farmaceutyczny, technik sterylizacji medycznej, technik usług kosmetycznych, technik bezpieczeństwa i higieny pracy oraz terapeuta zajęciowy. Każda osoba zainteresowana prezentowaną ofertą może wybrać kierunek odpowiednio dostosowany do indywidualnych zainteresowań.

Wszystkie zajęcia obejmujące teorię, a także ćwiczenia odbywają się w salach lekcyjnych oraz pracowniach zawodowych na terenie szkoły. Praktyki organizowane są we współpracy z placówkami o dużej renomie w danej dziedzinie. Dla słuchaczy jest również dostępna edukacyjna platforma, gdzie znajdą oni terminy zjazdów, plany zajęć, jak również materiały o charakterze dydaktycznym. Posiadamy też zaplecze dla zajęć prowadzonych w formie on-line i hybrydowego systemu nauki.

Nasza szkoła policealna została zlokalizowana na terenie miasta Bytom, dlatego zachęcamy przede wszystkim osoby zamieszkujące Śląsk do bliższego poznania naszej oferty edukacyjnej i wybraniu kierunku, który pozwoli spełnić zawodowe marzenia.