Pedagogika specjalna

w tej sekcji znajdziesz m.in.: Oligofrenopedagogikę, Spektrum autyzmu, Tyflopedagogikę, Surdopedagogikę, czy Diagnozę i terapię pedagogiczną. Studia dają uprawnienia nauczyciela wspomagającego dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jeśli nie ma tu kierunku, którego szukasz – napisz do  nas! Uruchomienie konkretnego kierunku uzależnione jest od zebrania grupy.

PROMOCYJNA CENA!!!

Pedagogika specjalna - Diagnoza i terapia pedagogiczna

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje do prowadzenia diagnozy i terapii pedagogicznej
Cena:
1100
zł./semestr

Pedagogika specjalna - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną - Oligofrenopedagogika

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje nauczyciela wspomagającego do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną
Cena:
1300
zł./semestr

Pedagogika specjalna - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością słuchową - Surdopedagogika

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje nauczyciela wspomagającego do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością słuchową
Cena:
1300
zł./semestr

Pedagogika specjalna - Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością wzrokową - Tyflopedagogika

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje nauczyciela wspomagającego do pracy z dziećmi z niepełnosprawnością wzrokową
Cena:
1300
zł./semestr

Pedagogika specjalna - Edukacja integracyjna i włączająca

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje nauczyciela wspomagającego dla dzieci i młodzieży o s.p.e. (w tym, z niepełnosprawnością intelektualną, słuchową, wzrokową, autyzmem, niedostosowaniem społ.)
Cena:
1300
zł./semestr
PROMOCYJNA CENA!!!

Pedagogika specjalna - Edukacja, terapia i wspomaganie osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje nauczyciela wspomagającego do pracy z dziećmi i dorosłymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
Cena:
1100
zł./semestr
wymagane zaświadczenia od foniatry i logopedy

Pedagogika specjalna - Logopedia

Czas trwania: 
4 semestry

Uzyskasz zawód logopedy dla dzieci i dorosłych
Cena:
1300
zł./semestr

Pedagogika specjalna - Pedagogika resocjalizacyjna z socjoterapią

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje do prowadzenia socjoterapii i pracy resocjalizacyjnej we wszystkich ośrodkach wychowawczo-penitencjarnych
Cena:
1300
zł./semestr

Pedagogika specjalna - Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Czas trwania: 
3 semestry

Uzyskasz kwalifikacje do prowadzenia terapii z dzieckiem na wczesnym etapie rozwoju we wszystkich typach placówek szkolno-rehabilitacyjnych
Cena:
1300
zł./semestr
zdjęcie

Dołącz do powiększającego się grona naszych absolwentów

W naszym szybko zmieniającym się świecie umiejętność dostosowania się do nowych warunków i trendów jest niezwykle istotna, szczególnie w życiu zawodowym.

Najlepszą formą dokształcania są studia podyplomowe. W wielu branżach doskonalenie zawodowe jest wręcz niezbędne, nie tylko by zdobywać sukcesy, ale nawet aby nie wypaść z obiegu i utrzymać się na rynku pracy. Firmy organizujące kursy doszkalające prześcigają się w konstruowaniu ofert.

Dokumenty do pobrania

* W przypadku chęci zapisu w tradycyjny sposób zachęcamy do pobrania z poniższych linków dokumentów rekrutacyjnych, wypełnienia ich i dostarczenia ich do siedziby Elpax

Masz pytania? Napisz do nas!


Bytom, ul. Łużycka 11

Pedagogika specjalna

Pedagogika specjalna to ważna dziedzina nauk społecznych, skupiająca się przede wszystkim na człowieku wymagającym szczególnego wsparcia w rozwoju oraz pokonywaniu rozmaitych trudności. Osoba wykształcona w tym kierunku może zajmować się osobami w różnym wieku. Pomaga ona realizować potrzeby rozwojowe, edukacyjne, wychowawcze w przypadku dzieci, jak i socjalizacyjne, a nawet zawodowe w przypadku osób dorosłych.

Kandydat tego kierunku ma do wyboru szereg różnych specjalizacji, może on pracować m.in. z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, głuchymi (surdopedagogika), upośledzonymi umysłowo (oligofrenopedagogika), niewidomymi (tyflopedagogika), mającymi problem z mową (logopedia) czy dziećmi oraz młodzieżą z ośrodków wychowawczo-penitencjarnych (pedagogika resocjalizacyjna). Wbrew pozorom, pedagogika specjalna nie zajmuje się wyłączenie pracą z osobami, które mają problemy rozwojowe lub borykają się z trudnościami związanymi z niepełnosprawnością. Skupia się ona również na wspomaganiu jednostek z wybitnymi umiejętnościami.

Wybór zawodu w obszarze pedagogiki specjalnej związany jest z odpowiedzialnością oraz ciągłym rozwojem. To idealny kierunek dla osób empatycznych i lubiących kontakt z drugim człowiekiem. Studenci muszą jednak przejawiać także asertywne postawy. Z pewnością przyda się w tym obszarze tzw. powołanie. Równie ważna jest jednak wiedza i odpowiednie przygotowanie do wykonywania zawodu. To dlatego nasze Centrum Kształcenia Elpax dołożyło wszelkich starań, aby przygotować odpowiedni program studiów, dobrze przygotowując kursantów do pracy. W naszej placówce kładzie się nacisk zarówno na teorię, jak i praktykę. Wykładają u nas doświadczone w tym obszarze osoby, które dzielą się nie tylko wiedzą, ale też umiejętnościami.

Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej to świetny sposób na rozwój zawodowy oraz podniesienie swoich klasyfikacji. Program studiów dopasowany jest do bieżących potrzeb rynku, a także polskiego prawa i realiów, w jakich przychodzi pracować naszym absolwentom. Są one polecane słuchaczom, którzy chcą się wyspecjalizować w danej dziedzinie, jak i osobom, które chcą zdobyć nowe umiejętności oraz wiedzę, która poszerza ich warsztat pracy.

Pedagogika specjalna to kierunek, który daje wiele możliwości. Zawsze będzie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie, ponieważ ludzie nieustannie mierzą się z różnymi trudnościami oraz niepełnosprawnościami. Najważniejsze jednak jest to, że realnie pomaga on przygotować się do sumiennego oraz profesjonalnego wykonania swoich obowiązków zawodowych.